Úspěchy v soutěžích

Chemická olympiáda, kat. C a B - krajská kola

KRAJSKÉ KOLO - kategorie C (1. a 2. ročníky)

Do krajského kola, které se uskutečnilo ve čtvrtek 7. dubna 2022, postoupili 3 naši žáci. V praktické části stanovovali neznámý chlorid nepřímou argentometrickou titrací. Úlohy teoretické části se týkaly letošního tématu - s-prvků a jejich sloučenin a radioaktivity.

Z našich žáků se nejlépe umístil Pavel Skála, F2., který obsadil krásné 5. místo z celkového počtu 46 soutěžících. Na 9. místě skončila Michaela Šarounová, 1.BPenko Bačvarov, K2. byl 39. Podrobnější výsledky najdete níže v sekci ke stažení. 

Všem našich žákům děkujeme za reprezentaci školy!

KRAJSKÉ KOLO - kategorie B (3. ročníky)

Ve středu 20. dubna 2022 proběhlo krajské kolo kategorie B, do kterého postoupili 3 naši žáci. V rámci praktické části stanovovali soutěžící obsah stříbra srážecí titrací. Teoretická část je rozdělena na anorganickou chemii a organickou chemii. V anorganické chemii řešili soutěžící úlohy týkající se kovů d-bloku, v organické chemii byly připraveny úlohy související s kyselostí. 

Naši žáci si s úlohami opět poradili velmi dobře - na 5. místě skončil David Soukup, A3. a hned za ním na 6. místě Matěj Ungr, F3. Klára Vydrželová, F3. obsadila 28. místo z celkových 38 účastníků. Celkové výsledky jsou níže v sekci ke stažení.

K dosaženým výsledkům gratulujeme! 


Dokumenty ke stažení

KK ChO C 2021/22 .pdf (457.10 kB)
KK ChO B 2021/22 .pdf (448.55 kB)