Aktuality

Chemická olympiáda 2023/24 - kategorie C

V úterý 19. března proběhlo vyhlášení výsledků školní kola chemické olympiády kategorie C (1. a 2. ročníky). Letošního jubilejního 60. ročníku se účastnilo rekordních 20 žáků. Tématem letošního ročníku byly kovy – měď, železo, mangan a jejich sloučeniny a reakce. V rámci praktické části si žáci v laboratoři vyzkoušeli manganometrické stanovení peroxidu vodíku. V testu školního kola se setkali i s úlohou týkající se thulia. 

Vítězem školního kola se stal Tomáš Mach, K2., na druhém místě skončila Adéla Zinková, 1.A a třetí místo obsadil Lukáš Kubant, A2. Na podrobnější výsledky se můžete podívat v sekci ke stažení. Všem zúčastněným gratulujeme. 

Na fotografie ze školního kola se můžete podívat v Galerii akcí

Krajské kolo chemické olympiády kategorie C proběhlo ve středu 10. dubna a z naší školy do něj postoupili Tomáš Mach a Adéla Zinková. Žáci opět absolvovali praktickou a teoretickou část. Tomáš Mach i v této kategorii zvítězilAdéla Zinková skončila na 42. místě. Celkem se účastnilo 45 žáků. Kompletní výsledková listina je v sekci ke stažení. Blahopřejeme k dosaženým výsledkům! 


Dokumenty ke stažení