Tělovýchovné aktivity

Lyžařský kurz -Pozor! Akce zrušena! Zálohy byly odeslány na účty, ze kterých přišly dne 20.11. 2020

 

 

Studenti se pravidelně účastní lyžařských kurzů v 1. ročníku.

Pojedeme  v termínu 17.1.(Ne)-23.1.(So)2021  do Krkonoš - hotel Žalý  http://www.hotelzaly.cz/

Tato lokalita má vynikající sněhové podmínky a sjezdové tratě jsou v přijatelnějších cenách.

Výcvik probíhá na sjezdových lyžích a na běžkách. Je možné (zvláště z finančních důvodů) absolvovat pouze běžkařský výcvik. Běžky jsou povinné pro všechny. Student tedy poveze sjezdové lyže  a běžky. Lyže možno půjčit výhodně na místě. 

Kurz je součástí školního vzdělávacího programu, proto je účast nutná. Právě tady, v mimoškolním prostředí, se vytváří kolektiv a zážitky z kurzu jsou na celý život. Více informací u učitelů tělesné výchovy a Mgr. Vojtíškové.
 

Cena 4700 Kč (pokud bude změna, upřesníme po sepsání smlouvy s ubytovatelem). Zahrnuje ubytování, plnou penzi, dopravu, instruktory, zdravotníka. 

Do 14. 9. se studenti závazně přihlásí k účasti na výcviku.Zálohu 500 Kč budete posílat do 12.října 2020.  

Doplatek budete platit v prosinci (do 4. 1. 2021).

Peníze zasílejte na účet školy (pozn. nejdříve v září 2020!):

Číslo účtu: 3256032309/0800        

variabilní symbol   172321      poznámka: jméno, příjmení, třída

Cena  je bez permanentky. Zahrnuje ubytování, plnou penzi, dopravu, instruktory, zdravotníka.

Lyžařskou výzbroj lze zapůjčit výhodně na místě. Zájemci to nahlásí v prosinci vyučujícímu TEV.
 

Ti, kteří se ze závažných důvodů nezúčastní, budou chodit do školy a procvičovat probrané učivo. Později se  účastní seminářů (6 hodin), které budou vypsány mimo vyučování, pro doplnění učiva zahrnutého ve školním ŠVP ( viz.teoretické poznatky při TEV).

Nelze v době kurzu žádat o uvolnění z výuky( např. rekreace s rodiči).

Odjezd a příjezd tříd: .

 17.1. 2021 (Ne).  Sraz ve 12 hod na parkovišti proti Hlavnímu nádraží (žel.) při silnici ve směru na Brno. Příjezd tamtéž 23.1.(So) asi ve 12 hod.

 

Poznámka: Stravování začíná večeří, končí snídaní (+ balíček na cestu).

Seznam věcí: Povinné jsou lyže i běžky (výjimečně  jen běžky – finančně výhodnější..) Nelze mít jen lyže!!Výcvik na lyžích se střídá s běžeckým. Odborně seřízené lyže (doklad při nástupu-možno i prohlášení rodičů), boty, hůlky, helma. Běžecké lyže-boty-hůlky. Obal na lyže, řemínky, vosky, smývač vosků, škrabka, hadr.Teplé sjezdové oblečení. Na běžky nepromokavé vzdušné oblečení- spodní sportovní prádlo, punčochy, další oblečení a tenkou silonovou bundu a kalhoty. Rukavice prstové, slabší. Nezapomeńte, že na běžkách se běhá!!! V kombinéze nebo tlusté bundě je vedro!!

 Pevné, nepromokavé boty-sněhule apod., domácí obuv. Oblečení dle uvážení, nezapomenout více rukavic, 2 čepice, šátek-šálu, hygienické potřeby, ručník. Léky-nepodceňte!!!! Ve školní lékárně je omezená zásoba. Musíte je ale nahlásit, př. uschovat u zdravotníka kurzu. Vlastní paralen, kapky na rýmu, kašel, náplasti (časté jsou puchýře na patách – kupte si pořádné náplasti s hojivým gelem), obinadlo, mast na rty (kdo trpí na opary..), průkaz zdravotní pojišťovny, bezinfekčnost. Lyžařské a sluneční brýle, opalovací krém, krém denní, jelení lůj, batůžek. Drobné hry, knížku, hudební nástroj vítán, pálka na stolní tenis- zájemci, všichni blok, tužka. Plavky pro zájemce o saunu. 

 

 

 Sportovní kurz  - Pozor! Akce v r. 2021 zrušena!

 

2. ročník

 

Studenti 2. ročníku pojedou v červnu 20. 6. - 25. 6. 2021(Ne - Pá)  do rekreačního střediska Vojtův mlýn u Rakovníka
http://www.vojtuv-mlyn.cz/ . 
Jedná se o chatový tábor u lesa a rybníka se sportovním zázemím.

 

Především se věnujeme cyklistice, raftování (na rybníku:)), koupání,  orientačnímu běhu, míčovým hrám a turistice. Tyto aktivity jsou velmi oblíbené a studenti na kurz dlouho vzpomínají.
 

Žáci se zdravotními problémy mohou jet také a zúčastňují se aktivit na tábořišti. Lékař k dispozici. Předpokládaná cena: 2700 Kč.

K zajištění kurzu je nutné závazně se přihlásit do konce října. Přihlášku odevzdáte Mgr. Vojtíškové nebo třídnímu učiteli.

Zálohu 700 Kč budete posílat v lednu (budete upozorněni)na účet školy. 

Číslo účtu: 3256032309/0800     VS- 141906  poznámka: jméno, příjmení, třída. Doplatek 2000 Kč budete posílat na účet školy v květnu.

Odjezd a příjezd tříd: sraz je 20. 6. (neděle) 9 hod na konečné metra "B" Zličín. Přímo u metra je konečná autobusů, kde je možné po krátkou dobu nakládat i zájezdové autobusy. Pro rodiče je zde možnost zaparkování - hned vedle je placené parkoviště.

 Příjezd tamtéž v pátek 25. 6. kolem 12 hod 

 Poznámka: Stravování začíná obědem, končí snídaní.

Cena zahrnuje ubytování, plnou penzi, dopravu, instruktory, zdravotníka. 
 

 Ti, kteří se nezúčastní, budou chodit do školy a procvičovat probrané učivo.   Účastní se seminářů (6 hodin), které budou vypsány mimo vyučování, pro doplnění učiva zahrnutého ve školním ŠVP ( viz.teoretické poznatky při TEV). Nelze v době kurzu žádat o uvolnění z výuky( např. rekreace s rodiči).

Nezapomeňte s sebou: bezinfekčnost, kolo, helmu, pokud máte-buzolu, věci potřebné pro cyklistiku- základní servis (náplasti, duše, pumpička),  zámek na kolo, láhev na pití. Oblečení- raději více, v noci bývá v chatách zima. Pláštěnku nebo nepromokavou bundu, plavky, ručníky. Obuv-dvoje sportovní (kecky),holinky nebo jiné nepromokavé boty, boty vhodné do raftu, pantofle, hygienické potřeby- krém na opalování, jelení lůj atd. Osobní léky (léky v lékárničce v omezeném množství!!!) a dále náplasti (včetně lepších na puchýře), obinadla, paralen, kapky na rýmu a kašel, masti… průkaz ZP, sluneční brýle ,batůžek, blok s propisovačkou, pálku na stolní tenis (zájemci), drobné hry, baterka. Kapesné dle úvahy. Na místě je občas otevřený kiosek, možnost drobných nákupů také při cyklistických vyjížďkách. Pitný režim (čaj) zajištěn.

 

Sportovní dny

 

Součástí výuky jsou každoročně i dva sportovní dny.

 

1. Sportovní den 22. září 2020 (úterý)
- náplní tohoto dne jsou míčové hry, tj. fotbal (chlapci) a volejbal (dívky).

Pozor změna: Z důvodu opatření Covid se v letošním školním roce nebudou konat turnaje v klasické podobě. Třídy změří síly na základě testů z kopané (chlapci) a odbíjené (dívky) v hodinách TEV. Nejlepší výsledky ve třídách budou porovnány a vítězné třídy obdrží ceny za 1.-3. místo.

2. Sportovní den- červen 2020
je pořádán v průběhu měsíce června a jeho náplní jsou vybrané atletické disciplíny např. běh na 100 m, štafeta, skok daleký, vrh koulí atd. Nejlepší sportovci školy jsou vyhlašováni vždy při slavnostním zakončení školního roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magistrát Hlavního Města Prahy

Adresa školy:
Masarykova střední škola chemická
Křemencova 179/12
116 28  Praha 1-Nové Město
Telefony:
Kancelář:
Ředitel:
Jídelna:

222 924 444
222 924 427
222 924 405

Prohlášení o přístupnosti