Tělovýchovné aktivity

Lyžařský kurz 
 

Studenti se pravidelně účastní lyžařských kurzů v 1. ročníku.

Pojedeme  v termínu 12. -18. 1. 2020  do Krkonoš - hotel Žalý  http://www.hotelzaly.cz/

Tato lokalita má vynikající sněhové podmínky a sjezdové tratě jsou v přijatelnějších cenách.

Výcvik probíhá na sjezdových lyžích a na běžkách. Je možné (zvláště z finančních důvodů) absolvovat pouze běžkařský výcvik. Běžky jsou povinné pro všechny. Student tedy poveze sjezdové lyže  a běžky. Lyže možno půjčit výhodně na místě. 

Kurz je součástí školního vzdělávacího programu, proto je účast nutná. Právě tady, v mimoškolním prostředí, se vytváří kolektiv a zážitky z kurzu jsou na celý život. Více informací u učitelů tělesné výchovy a Mgr. Vojtíškové.
 

Cena 4400 Kč (pokud bude změna, upřesníme po sepsání smlouvy s ubytovatelem). Zahrnuje ubytování, plnou penzi, dopravu, instruktory, zdravotníka. 

Do 13. 9. se studenti závazně přihlásí k účasti na výcviku.Zálohu 1000 Kč posílejte do 11.října 2019.  

Doplatek budete platit v prosinci (do 6. 1. 2020).

Peníze zasílejte na účet školy:

Číslo účtu: 3256032309/0800        

variabilní symbol  121801  poznámka: jméno, příjmení, třída

Cena  je bez permanentky. Zahrnuje ubytování, plnou penzi, dopravu, instruktory, zdravotníka.

Lyžařskou výzbroj lze zapůjčit výhodně na místě. Zájemci to nahlásí v prosinci vyučujícímu TEV.
 

Ti, kteří se ze závažných důvodů nezúčastní, budou chodit do školy a procvičovat probrané učivo. Později se  účastní seminářů (6 hodin), které budou vypsány mimo vyučování, pro doplnění učiva zahrnutého ve školním ŠVP ( viz.teoretické poznatky při TEV).

Nelze v době kurzu žádat o uvolnění z výuky( např. rekreace s rodiči).

Odjezd a příjezd tříd: .

 12.1. 2020 (Ne).  Sraz ve 12 hod na parkovišti proti Hlavnímu nádraží (žel.) při silnici ve směru na Brno. Příjezd tamtéž 18.1.(So) asi ve 12 hod.

 

Poznámka: Stravování začíná večeří, končí snídaní (+ balíček na cestu).

Seznam věcí: Povinné jsou lyže i běžky (výjimečně  jen běžky – finančně výhodnější..) Nelze mít jen lyže!!Výcvik na lyžích se střídá s běžeckým. Odborně seřízené lyže (doklad při nástupu-možno i prohlášení rodičů), boty, hůlky, helma. Běžecké lyže-boty-hůlky. Obal na lyže, řemínky, vosky, smývač vosků, škrabka, hadr.Teplé sjezdové oblečení. Na běžky nepromokavé vzdušné oblečení- spodní sportovní prádlo, punčochy, další oblečení a tenkou silonovou bundu a kalhoty. Rukavice prstové, slabší. Nezapomeńte, že na běžkách se běhá!!! V kombinéze nebo tlusté bundě je vedro!!

 Pevné, nepromokavé boty-sněhule apod., domácí obuv. Oblečení dle uvážení, nezapomenout více rukavic, 2 čepice, šátek-šálu, hygienické potřeby, ručník. Léky-nepodceňte!!!! Ve školní lékárně je omezená zásoba. Musíte je ale nahlásit, př. uschovat u zdravotníka kurzu. Vlastní paralen, kapky na rýmu, kašel, náplasti (časté jsou puchýře na patách – kupte si pořádné náplasti s hojivým gelem), obinadlo, mast na rty (kdo trpí na opary..), průkaz zdravotní pojišťovny, bezinfekčnost. Lyžařské a sluneční brýle, opalovací krém, krém denní, jelení lůj, batůžek. Drobné hry, knížku, hudební nástroj vítán, pálka na stolní tenis- zájemci, všichni blok, tužka. Plavky pro zájemce o saunu. 

 

 

 Sportovní kurz

 

2. ročník

 Pozor změna! Ve školním roce 2019/20 se akce neuskuteční! Vybrané zálohy budou žákům vráceny po zrušení karantény a návratu do školy. 

Níže uvedené informace tedy letos neplatí.


Studenti 2. ročníku pojedou v červnu 14. 6. - 19. 6. 2020 (Ne - Pá)  do rekreačního střediska Vojtův mlýn u Rakovníka (zrušeno!)
http://www.vojtuv-mlyn.cz/ . 
Jedná se o chatový tábor u lesa a rybníka se sportovním zázemím.

 

Především se věnujeme cyklistice, raftování (na rybníku:)), koupání,  orientačnímu běhu, míčovým hrám a turistice. Tyto aktivity jsou velmi oblíbené a studenti na kurz dlouho vzpomínají.
 

Žáci se zdravotními problémy mohou jet také a zúčastňují se aktivit na tábořišti. Lékař k dispozici. Cena 2700 Kč.

K zajištění kurzu je nutné závazně se přihlásit do konce září. Přihlášku odevzdáte Mgr. Vojtíškové nebo třídnímu učiteli.

Zálohu 700 Kč posílejte až v listopadu, peníze budete posílat na účet školy. 

Číslo účtu: 3256032309/0800     VS- 141906  poznámka: jméno, příjmení, třída. Doplatek 2000 Kč budete posílat na účet školy v květnu.

Odjezd a příjezd tříd:     sraz je 14. 6. (neděle) 9 hod n konečné metra "B" Zličín. Přímo u metra je konečná autobusů, kde je možné po krátkou dobu nakládat i zájezdové autobusy. Pro rodiče je zde možnost zaparkování - hned vedle je placené parkoviště.

 Příjezd tamtéž v pátek 19. 6. kolem 12 hod 

 Poznámka: Stravování začíná obědem, končí snídaní.

Cena zahrnuje ubytování, plnou penzi, dopravu, instruktory, zdravotníka. 
 

 Ti, kteří se nezúčastní, budou chodit do školy a procvičovat probrané učivo.   Účastní se seminářů (6 hodin), které budou vypsány mimo vyučování, pro doplnění učiva zahrnutého ve školním ŠVP ( viz.teoretické poznatky při TEV). Nelze v době kurzu žádat o uvolnění z výuky( např. rekreace s rodiči).

Nezapomeňte s sebou: bezinfekčnost, kolo, helmu, pokud máte-buzolu, věci potřebné pro cyklistiku- základní servis (náplasti, duše, pumpička),  zámek na kolo, láhev na pití. Oblečení- raději více, v noci bývá v chatách zima. Pláštěnku nebo nepromokavou bundu, plavky, ručníky. Obuv-dvoje sportovní (kecky),holinky nebo jiné nepromokavé boty, boty vhodné do raftu, pantofle, hygienické potřeby- krém na opalování, jelení lůj atd. Osobní léky (léky v lékárničce v omezeném množství!!!) a dále náplasti (včetně lepších na puchýře), obinadla, paralen, kapky na rýmu a kašel, masti… průkaz ZP, sluneční brýle ,batůžek, blok s propisovačkou, pálku na stolní tenis (zájemci), drobné hry, baterka. Kapesné dle úvahy. Na místě je občas otevřený kiosek, možnost drobných nákupů také při cyklistických vyjížďkách. Pitný režim (čaj) zajištěn.

 

Sportovní dny

 

Součástí výuky jsou každoročně i dva sportovní dny.

 

1. Sportovní den v září 2019
- náplní tohoto dne jsou míčové hry, tj. fotbal (chlapci) a volejbal (dívky).

 

2. Sportovní den- červen 2020
je pořádán v průběhu měsíce června a jeho náplní jsou vybrané atletické disciplíny např. běh na 100 m, štafeta, skok daleký, vrh koulí atd. Nejlepší sportovci školy jsou vyhlašováni vždy při slavnostním zakončení školního roku.