Tělovýchovné aktivity

Lyžařský kurz 
 

Studenti se pravidelně účastní lyžařských kurzů v 1. ročníku.

Pojedeme  v termínu 17.-24.2.2018 (1.B+1.D) a 3. -10.3.2018 (1.A+1.C) do Krkonoš - hotel Žalý  http://www.hotelzaly.cz/

Tato lokalita má vynikající sněhové podmínky a sjezdové tratě jsou v přijatelnějších cenách.

Výcvik probíhá na sjezdových lyžích (nebo snowboardu) a na běžkách. Je možné (zvláště z finančních důvodů) absolvovat pouze běžkařský výcvik. Běžky jsou povinné pro všechny. Student tedy poveze sjezdové lyže a běžky nebo snowboard a běžky. Lyže možno půjčit výhodně na místě. 

Kurz je součástí školního vzdělávacího programu, proto je účast nutná. Právě tady, v mimoškolním prostředí, se vytváří kolektiv a zážitky z kurzu jsou na celý život. Více informací u učitelů tělesné výchovy a Mgr. Vojtíškové.
 

Cena 4200 Kč (pokud bude změna, upřesníme). Zahrnuje ubytování, plnou penzi, dopravu, instruktory, zdravotníka. 

Do 15. 9. se studenti závazně přihlásili k účasti na výcviku.Záloha 1000 Kč byla vybrána.  

1.B+1.D. doplatek 3200 Kč  posílejte od prosince do 20.1.2018

Peníze budete zasílat na účet školy:

Číslo účtu: 3256032309/0800        

variabilní symbol  1724  poznámka: jméno, příjmení, třída

1.A+1.C. doplatek 3200 Kč  posílejte od prosince do 16.2.2018 

Číslo účtu: 3256032309/0800        

variabilní symbol  0310 poznámka: jméno, příjmení, třída. 

 

 Cena  je bez permanentky. Zahrnuje ubytování, plnou penzi, dopravu, instruktory, zdravotníka.
 

Ti, kteří se ze závažných důvodů nezúčastní, budou chodit do školy a procvičovat probrané učivo. Později se  účastní seminářů (6 hodin), které budou vypsány mimo vyučování, pro doplnění učiva zahrnutého ve školním ŠVP ( viz.teoretické poznatky při TEV).

Nelze v době kurzu žádat o uvolnění z výuky( např. rekreace s rodiči).

Odjezd a příjezd tříd: sraz je vždy plánován na sobotu ve 12 hod na parkovišti proti Hlavnímu nádraží (žel.) při silnici ve směru na Brno. Příjezd tamtéž následující sobotu kolem 11. 30.

 Poznámka: Stravování začíná večeří, končí snídaní (+ balíček na cestu).

Seznam věcí: Povinné jsou lyže (případně snowboard) i běžky (výjimečně  jen běžky – finančně výhodnější..) Nelze mít jen lyže (snowboard)!! Výcvik na lyžích (snowboardu) se střídá s běžeckým. Odborně seřízené lyže (doklad při nástupu-možno i prohlášení rodičů), boty, hůlky, helma. Běžecké lyže-boty-hůlky. Obal na lyže, řemínky, vosky, smývač vosků, škrabka, hadr.Teplé sjezdové oblečení. Na běžky nepromokavé vzdušné oblečení- spodní sportovní prádlo, punčochy, další oblečení a tenkou silonovou bundu a kalhoty. Rukavice prstové, slabší. Nezapomeńte, že na běžkách se běhá!!! V kombinéze nebo tlusté bundě je vedro!!

 Pevné, nepromokavé boty-sněhule apod., domácí obuv. Oblečení dle uvážení, nezapomenout více rukavic, 2 čepice, šátek-šálu, hygienické potřeby, ručník. Léky-nepodceňte!!!! Ve školní lékárně je omezená zásoba. Musíte je ale nahlásit, př. uschovat u zdravotníka kurzu. Vlastní paralen, kapky na rýmu, kašel, náplasti (časté jsou puchýře na patách – kupte si pořádné náplasti s hojivým gelem), obinadlo, mast na rty (kdo trpí na opary..), průkaz zdravotní pojišťovny, bezinfekčnost. Lyžařské a sluneční brýle, opalovací krém, krém denní, jelení lůj, batůžek. Drobné hry, knížku, hudební nástroj vítán, pálka na stolní tenis- zájemci, všichni blok, tužka. Plavky pro zájemce o saunu. Snowboardisté – máte snowboard, helmu a běžky.

 

 

 Sportovní kurz

 

2. ročník

Studenti 2. ročníku pojedou v červnu 17. 6. - 22. 6. 2018 (Ne - Pá)  do rekreačního střediska Vojtův mlýn u Rakovníka
http://www.vojtuv-mlyn.cz/ . 
Jedná se o chatový tábor u lesa a rybníka se sportovním zázemím.

 

Především se věnujeme cyklistice, raftování (na rybníku:)), koupání,  orientačnímu běhu, míčovým hrám a turistice. Tyto aktivity jsou velmi oblíbené a studenti na kurz dlouho vzpomínají.
 

Žáci se zdravotními problémy mohou jet také a zúčastňují se aktivit na tábořišti. Lékař k dispozici. Cena 2600 Kč.

K zajištění kurzu je nutné závazně se přihlásit do konce září. Přihlášku odevzdáte Mgr. Vojtíškové.

Zálohu 600 Kč vybíráme v listopadu, peníze budete posílat na účet školy. 

Číslo účtu: 3256032309/0800     VS- 1722  poznámka: jméno, příjmení, třída. Doplatek 2000 Kč budete posílat na účet školy v květnu.

Odjezd a příjezd tříd:     sraz je 17. 6. (neděle) 9 hod na parkovišti proti Hlavnímu nádraží (žel.) při silnici ve směru na Brno.

 Příjezd tamtéž v pátek 22. 6. kolem 12 hod 

 Poznámka: Stravování začíná obědem, končí snídaní.

Cena zahrnuje ubytování, plnou penzi, dopravu, instruktory, zdravotníka. 
 

 Ti, kteří se nezúčastní, budou chodit do školy a procvičovat probrané učivo.   Účastní se seminářů (6 hodin), které budou vypsány mimo vyučování, pro doplnění učiva zahrnutého ve školním ŠVP ( viz.teoretické poznatky při TEV). Nelze v době kurzu žádat o uvolnění z výuky( např. rekreace s rodiči).

Nezapomeňte s sebou: bezinfekčnost, kolo, helmu, pokud máte-buzolu, věci potřebné pro cyklistiku- základní servis (náplasti, duše, pumpička),  zámek na kolo, láhev na pití. Oblečení- raději více, v noci bývá v chatách zima. Pláštěnku nebo nepromokavou bundu, plavky, ručníky. Obuv-dvoje sportovní (kecky),holinky nebo jiné nepromokavé boty, boty vhodné do raftu, pantofle, hygienické potřeby- krém na opalování, jelení lůj atd. Osobní léky (léky v lékárničce v omezeném množství!!!) a dále náplasti (včetně lepších na puchýře), obinadla, paralen, kapky na rýmu a kašel, masti… průkaz ZP, sluneční brýle ,batůžek, blok s propisovačkou, pálku na stolní tenis (zájemci), drobné hry, baterka. Kapesné dle úvahy. Na místě je občas otevřený kiosek, možnost drobných nákupů také při cyklistických vyjížďkách. Pitný režim (čaj) zajištěn.

 

Sportovní dny

 

Součástí výuky jsou každoročně i dva sportovní dny.

 

1. Sportovní den 26.9. 2017
- náplní tohoto dne jsou míčové hry, tj. fotbal (chlapci) a volejbal (dívky).

 

2. Sportovní den- červen 2018
je pořádán v průběhu měsíce června a jeho náplní jsou vybrané atletické disciplíny např. běh na 100 m, štafeta, skok daleký, vrh koulí atd. Nejlepší sportovci školy jsou vyhlašováni vždy při slavnostním zakončení školního roku.