75. výročí založení Státní (Střední) průmyslové školy chemické, dnes Masarykovy střední školy chemické

 

V roce 2020 oslavíme 75 let existence samostatné chemické průmyslové školy v Praze. Při této příležitosti bychom chtěli vydat almanach, který by co nejvěrněji přiblížil a zrcadlil proměny školy očima učitelů i studentů, protože zážitky z let, které jsme strávili ve školních lavicích, bývají nejsilnější.

Chceme vytvořit publikaci založenou především na zážitcích, vzpomínkách a zkušenostech těch, kteří školou prošli, a jež budou odrazem genia loci tohoto místa. K tomu ovšem potřebujeme pomoc nejen současných žáků, ale také absolventů, a proto budeme rádi, pošlete-li nám své příběhy, například na téma:

Co se mi vybaví, řekne-li se „Křemencárna“?

Co mi škola dala a co mi vzala?

Na co nejraději vzpomínám z doby svých studií?

Co bych chtěl znovu zažít?

Kdo z učitelů mě nejvíce zaujal?

Nezapomenutelný zážitek ze školy, školní brigády, exkurze, lyžařského či sportovního výcviku…

 

U příležitosti tohoto výročí bychom také chtěli zmapovat, zda ve škole vznikly partnerské svazky či zda existují rodinné „klany“ chemiků. I tyto informace a příhody s tím spojené uvítáme.

Rozsah Vašich příspěvků není nijak vymezen, rozhodující pro nás je vytvořit co nejvýstižnější a nejrozmanitější mozaiku ze života školy.

 

Oceníme také, pokud nám poskytnete (třeba pouze k zapůjčení) i fotografie, školní časopisy, vlastní texty a jiné materiály související s naší „Křemencárnou“.

 

Vše můžete posílat na adresu: MSŠCH, Křemencova 12, 116 28 Praha 1 nebo na kontaktní e-mail: Almanach2020@mssch.cz, nejlépe do 31. 12. 2019.

 

Pokud máte nějaký materiál, který by byl větší než 10 MB (tedy nevhodný pro poslání e-mailem), rozdělte ho prosím na více částí, případně se nám ozvěte a my Vám připravíme online úložiště, kam jej bude možné nahrát.

 

Za všechny příspěvky předem děkujeme.