RAFTY – víkend na vodě 13.-15.5. 2011

Ostatní: 

 

Program je splouvání vybrané řeky na nafukovacích člunech. Většinu nutného vybavení pro splutí – tedy čluny, pádla a záchranné vesty, půjčuje žákům škola. Ostatní materiál, nutný především pro ubytování v tábořištích – spacák, stan, si účastníci vezou vlastní. Cena ubytování se rozpočítává mezi účastníky. Stravu má každý vlastní. Obvykle jednou denně, většinou na oběd, je možnost stravy v restauraci. Na čluny si každý bere pouze nutné věci pro plavbu, ostatní vybavení je převáženo autem do místa cíle dané etapy. Proto není vhodné si brát cenné věci – elektroniku, šperky,….

Splouváme obvykle řeky s obtížností ZW (klidná voda), s úseky WW (divoká voda) nejnižších obtížností. Školní čluny jsou zkonstruovány pro plavbu na úsecích s větší obtížností. Proto je plavba s dodržením základních pravidel bezpečná i pro začátečníky.

Pojedeme v pátek odpoledne z Prahy, v sobotu a v neděli budeme splouvat na raftových člunech do další zastávky, věci vám budeme převážet autem. Večery budeme trávit u ohně.

Konkrétní řeku zvolíme podle okamžité situace, některé řeky mohou být nesjízdné. V minulosti jsme jeli např. Sázavu, Ohři, Lužnici, ...

Cena: záleží na vzdálenosti řeky, pohybuje se kolem 300 Kč za dopravu a ubytování v kempech.

Uzávěrka přihlášek bude přibližně 1 týden před akcí, poté stanovíme termín informační schůzky, kde domluvíme další podrobnosti.

 

Takže se mohou zúčastnit i úplní začátečníci, plout na člunu je snadné.

 

Jestliže tě tato nabídka upoutala, zapiš se v MOODLu. (https://moodle.mssch.cz)

kategorie: Jiné

kurz: Voda - víkend(klíč k zápisu není).

Když se to nepovede přijď a přihlas se osobně.

 

(Případné dotazy rád zodpovím, P. Marek, kabinet 220)